Horoskopi Sot dhe horoskopi ditor

Lexo me poshte per informacion se si do jete horoskopi per ju sot

tuaj, jepni përparësi pushimit dhe introspeksionit. Leo Jeta juaj shoqërore po digjet, Luani. Normalisht, mund të jetë e vështirë të mbash ritmin me kaq shumë miq, ndjekës dhe fytyra të reja kur përpiqesh të përqendrohesh edhe në pasionet e tua. Por do të zbuloni se po lulëzoni Më shumë se shumica, rritja e Demit preferon "gjërat e mira" në jetë. Vetëkënaqësia mund të jetë një dobësi për shumë me këtë Ashendent. Shpesh mbledhësit në një farë mënyre, vendasit në rritje të Demit i japin shumë vlerë pasurisë së tyre materiale. Individët në rritje të Demit preferojnë të vishen me rroba cilësore me një ndjesi të reha si pjesë e një grupi. Pra, ndërsa rrethi juaj shoqëror dhe vizioni i përgjithshëm mund të përjetojnë disa kthesa të fatit të shkaktuara nga eklipsi, të ndjeheni aq të lidhur mendërisht dhe emocionalisht me komunitetin tuaj do t'ju mbajë të bazuar. Virgjëresha shenjë më këmbëngulëse, të tilla si Demi ose Akrepi. Dashi Ascendant shpesh bën një shëtitje mjaft të shpejtë, me kokën të përkulur pak përpara. Kjo shëtitje është çuditërisht e veçantë. Dhimbjet e kokës, dhe problemet e sinusit dhe syve janë ankesat e zakonshme fizike të kësaj pozite. Ndonjëherë ndodhin skuqje dhe puçrra në fytyrë dhe shpatulla. Supet e gjera dhe ijet e holla janë të zakonshme. Shpesh, njerëzit që rriten në dash janë të shpejtë për të buzëqeshur dhe ata kanë një bukuri rinore gjatë gjithë jetës. Ndoshta në fillim të jetës, njerëzit në rritje të Dashit morën tipin si fëmija "i pavarur". Si të rritur, njerëzit me Pasardhësit e Dashit shpesh i përmbahen këtij roli në jetë. Njerëzit nuk vrapojnë për t'i ndihmuar ata - ata duken mjaft mirë duke bërë gjëra më vete. Këta njerëz kanë mësuar të jenë të vetëbesueshëm dhe kjo zakonisht buron nga përvojat e tyre të hershme. Kjo hënë mund të shërbejë si një sqarues i fuqishëm për ju kur bëhet fjalë për aspiratat tuaja të karrierës, Virgjëresha - edhe nëse gjërat në fillim ndihen të paqëndrueshme. Mbani veshët hapur për informacion të ri, sytë tuaj për mundësi të reja dhe zemrën tuaj të hapur për ndikim dhe frymëzim. Hëna e plotë do t’ju ​​nisë në një rrugë të prekshme profesionale. Peshorja Jeni kaq gati të hapni krahët dhe të fluturoni, Peshorja. Kjo hënë do të gjenerojë një shpërthim të fuqi

Ky vit sfidues po i afrohet ngadalë por me siguri një fundi kulmor - që do të thotë se ndoshta është koha që ju të filloni të bëni disa gjëra pak më ndryshe, Bricjapi. Ndërsa eklipsi mund ta hedhë përkohësisht rutinën tuaj në kaos, përqafoni përçarjen si një mundësi të bukur për rritje të re. Ndryshimi i zakoneve tuaja të përditshme është mënyra më e lehtë për të ndryshuar tërë jetën tuaj, prandaj mos kini frikë të filloni përsëri. ë mënyrë më pak të gëzuar dhe të ndryshueshme sesa grupi i parë. Vëzhgimet e tyre janë të mprehta dhe mënyra e përgjithshme është një tad brusque. Pavarësisht stilit, vendasit që rriten Binjakët janë dhënë për të analizuar dhe kuptuar botën e tyre. Fuqitë e tyre të vëzhgimit janë të zhvilluara mirë, ata janë mendërisht aktivë (më shpesh sesa jo, mendjet e tyre po vrapojnë!), Dhe ata pothuajse gjithmonë kanë diçka të ndritshme ose të mprehtë për të thënë. Individualsshtë e lehtë për individët me këtë pozicion të tërhiqen nga rruga, pasi kurioziteti i tyre është i madh, mendjet e tyre janë të shpejta dhe vëmendja e tyre zgjat tepër e shkurtër! Si fëmijë, vendasit e lindur me një Ashendent Binjakësh shpesh etiketohen si fëmija intelektual, kureshtar dhe ndoshta i çuditshëm. Shumë mendojnë se edukimit të tyre u mungon ngrohtësia.eni veten pa zgjidhje tjetër veçse të përballeni me çështjet e rrënjosura thellë në jetën tuaj private. Ndërsa është joshëse të shkëputni vëmendjen nga këto dobësi të ruajtura nga afër duke u hedhur në jetën tuaj të punës ose shoqërore, ky eklips sjell një mundësi për shërim të thellë, në qendër të zemrës, nëse e ktheni fokusin tuaj nga brenda. Mos kini frikë nga ajo që tashmë është brenda jush, ujë fëmijë. Kjo javë mbaron nëntorin me një shënim bisedë kur hëna e plotë është në Binjakët të hënën. Alsoshtë gjithashtu një eklips i hënës, duke e bërë atë kohën e përsosur për të komunikuar me të dashurit ose për të bërë një udhëtim të shkurtër. Sidoqoftë, shtyni marrjen e ndonjë vendimi të madh për më vonë. Pastaj, dhjetori fillon me Merkurin (planeti i komunikimit) që hyn në Shigjetarin e zjarrtë të Martën. Për tre javët e ardhshme, mendimet dhe fjalët tona do të jenë të shpejta ndërsa ne kapemi në të gjithë kaosin e festave dhe dimrit. Ndërsa kjo mund të jetë një kohë e shkëlqyeshme Në marrëdhëniet një me një, Binjakët që rriten shpesh kërkojnë një sasi të caktuar lirie dhe hapësire personale. Ata kënaqen me debate intelektuale dhe shkëmbim idesh. Megjithëse ata shpesh kërkojnë një sasi të drejtë lirie, ata shpesh janë po aq të gatshëm t'u japin partnerëve të tyre hapësirë ​​për të marrë frymë. Më shumë për Binjakët në rritje. Njerëzit e famshëm me Binjakët Ascendants përfshijnë Drew Barrymore, Bruce Springsteen, Steffi Graf, Charlie Sheen dhe Ricky Martin. Ascendant i kancerit Këta njerëz vijnë si krijesa të buta. Ka diçka të njohur për ta - ata janë djalë ose gal fqinj. Kur hyjnë në një dhomë, ata nuk hyjnë brenda me një spërkatje. Në vend të kësaj, ata lëvizin anash dhe endin rrugën e tyre brenda. Këta njerëz kanë një ndjesi të njohur për ta. Për shkak se ata janë mjaft të ndjeshëm ndaj mjedisit të tyre, ata mund të ndizen lehtë, veçanërisht në publik. Ujori Eksitimi është në ajër nën dritën e kësaj hëne të plotë, Ujori, kështu që lini shpresat dhe përqafoni natyrën tuaj më të gjallë. Romanca po lulëzon, projektet e pasionit po marrin formë dhe ju po mbushni një vizion unik artistik - por Kur situatat e reja paraqiten, ata mund të tërhiqen menjëherë ose të veprojnë të ndrojtur. Në përgjithësi, këta njerëz vijnë si njerëz të kujdesshëm. Duken mjaft të ëmbla - madje të pafajshme. Zakonisht, këta njerëz duken mjaft modestë për të qenë mjaft të afrueshëm. Disa pasardhës të kancerit, megjithatë, janë tërhequr në vetvete aq sa janë krejt e kundërta. Meqenëse Bricjapi është në Pasardhës, njerëzit Ascendant të Kancerit po kërkojnë strukturë dhe siguri tek partneri dhe marrëdhënia e tyre. Këta njerëz funksionojnë më mirë kur partneri i tyre tregon forcë, stabilitet financiar dhe emocional dhe njohuri teknike. Në fakt, shumë pasardhës të kancerit e preferojnë atë kur marrëdhënia e tyre ka rregulla të përcaktuara mirë. Siguria është nevoja themelore, dhe ata në përgjithësi janë më se të gatshëm të heqin saktësisht se si do të shfaqet e gjithë kjo energji krijuese në të ardhmen tuaj mbetet të shihet. Jini të adaptueshëm dhe përqendrohuni në gjërat që ju sjellin vërtet gëzim në vend që të shpërqendroheni nga flirtet e parakoh

Cfare thote horoskopi sot per ju

Hëna e plotë po ndodh në zonën tuaj të komunikimit - që do të thotë që mund të duhet të keni disa biseda "për zbulim të plotë". Gjatë fundjavës, Dashi, Venusi trinon Neptunin. Theshtë koha perfekte për të qëndruar në shtëpi. Lexoni horoskopin tuaj të plotë të përjavshëm Aries. Disa njerëz të famshëm me kancer jerëz në rritje të Luanit janë menaxherë, ose me profesion ose me karakter. Prirja për të mbivlerësuar gjërat, dhe veten e tyre, është përgjithësisht e pranishme. Kjo është për shkak të një entuziazmi dhe optimizmi të natyrshëm për ndonjë ndërmarrje të re. Ndonjëherë, ata janë duke ecur në reklama. Në fakt, njerëzit në rritje të Luanit bëjnë promovues të shkëlqyeshëm. Njerëzit në rritje të luanit janë përgjithësisht demonstrues dhe të dhënë ndaj gjesteve në rritje përfshijnë Steven Spielberg, Stephen King, Julia Roberts dhe Ben Affleck. Angelina Jolie e ka kancerin në rritje me Venusin që bashkon fort Ashendentin. Luani Ashendent Njerëzit në rritje të luanit nuk mund të ndihmojnë por të vërehen. Ata rrezatojnë një energji dhe magnetizëm të veçantë që tërheq vëmendjen e të tjerëve. Ndonjëherë është për shkak se ata janë njerëz me zë të lartë që i kushtojnë shumë vëmendje pamjes së tyre personale (sidomos flokëve të tyre!); herë të tjera është për shkak të një mënyre mbretërore që thjesht kërkon interes nga të tjerët. Luani Njerëzit Ashendentë janë shumë të vetëdijshëm dhe të ndërgjegjshëm për trupin. Ata janë shumë të vetëdijshëm për të tjerët, dhe se si i hasin. Në fakt, këta njerëz janë veçanërisht të vetëdijshëm për "sfondin" e tyre personal - ata e konsiderojnë atë që njerëzi Demi Këtë javë, hëna e plotë po ju bën të shkëlqeni, Demi. Në fakt, madje mund të bëjë që të dëshironi të mjekoni veten. Merkuri lëviz në sektorin tuaj privat - gjë që ju bën të doni të ruani rojën tuaj. Lexoni horoskopin tuaj të Leo Argëtohuni këtë javë, Leo. Eklipsi po ndodh në zonën tuaj të miqësisë. Gjatë javës, do të keni më shumë një shans për të shprehur veten tuaj falë lëvizjes së Mërkurit në Shigjetar. Lexoni horoskopin tuaj të përjavshëm Leo. Virgjëresha Mund të ketë një çështje në punë. Por fatmirësisht, Virgjëresha, me javën e eklipsetit, do të kesh forcën e duhur për të qenë fleksibël me ndryshimet e reja. Gjatë javës, ju mund të përmbyteni nga thirrjet familjare ndërsa Mërkuri lëviz në sektorin tuaj të familjes. Lexoni horoskopin tuaj të përjavshëm të Virgjëreshës. plotë javor. Binjakët Hëna e plotë në emrin tuaj po ju jep shumë besim! Përdorni këtë orar për të ndihmuar të tjerët (veçanërisht partneri juaj) të ndihen aq mirë sa ju. Duke iu përgjigjur pyetjes, "Çfarë është një Shigjetar?" Duke ju dhënë 5 tipare kryesore të Shigjetarit Por sipas astrologjisë, ka disa shenja dielli që luajnë më mirë me të t

Të hënën, eklipsi po ndodh në zonën tuaj të partneritetit, Shigjetari. A mund të thuash, "Dashuri në ajër?" Për më tepër, Mërkuri hyn në shenjën tuaj - duke ju dhënë besimin e plotë për të treguar atë specifikisht se si ndiheni.ijë në zemër. Ata janë argëtues dhe të ngrohtë; bujare dhe shpirtërore. Se sa madhështor dhe largues është një individ në rritje i Luanit do të modifikohet nga vendosja e Diellit nga shenja dhe shtëpia. Kjo është për shkak se planeti sundues i një Ashendenti të Luanit është Dielli. Për shembull, një person në lindje i një Luani me Diell në Virgjëreshë mund të mos vijë aq fort sa një person që rritet një Luani me Diellin në Dash. Pavarësisht vendosjes së Diellit, megjithatë, vendasit që rriten në shenjën e Luanit janë mjaft të vetëdijshëm dhe optimistë. Ata kanë një dhunti natyrore për prezantim, një sy për cilësi dhe një ngrohtësi të vështirë për tu rezistuar. Ata duan itike (në varësi të audiencës). Një nga tiparet më të mëdha të personalitetit të këtij pozicioni është vetëdija për trupin. Njerëzit me pasardhës të Virgjëreshës janë të ndjeshëm ndaj çdo shqetësimi ose sinjali tjetër që u jep trupi i tyre. Shumë janë veçanërisht të interesuar dhe të Banjë me zë: Çfarë është ajo? Në thelb, është një meditim i drejtuar i përmirësuar nga tingujt nga instrumentet e shenjta. Pjesëmarrësit relaksohen, bien në një gjendje medituese përmes dridhjeve të thella të shkaktuara nga taset, dhe kjo thuhet se sjell shërimin në nivele të shumta emocionale dhe fizike. Të paktën, kjo është ajo që shëruesit si Lee Ann Dzelzkalns, pronar i Syinthesis Sound Healing Centre në Glendale, Wisconsin, shpresojnë t'i sjellin çdo personi përmes banjove të shëndosha. "[Ne përpiqemi të] nxjerrim tinguj të shenjtë për ta inkurajuar atë që të relaksohet trupi fizik, të qetësojë trupin emocional dhe ta çojë mendjen në një gjendje më të qetë," tha ajo. "Ne jemi duke u përpjekur t'u ofrojmë njerëzve një përvojë që i udhëzon ata të hapin atë që është mbyllur dhe të ekuilibrojnë atë që është zhbalancuar, për t'i sjellë përsëri në një vend të harmonisë së brendshme." shqetësuar me shëndetin fizik, dhe disa janë tërhequr nga ushtrimet e ndërgjegjësimit të trupit-mendjes si joga. Virgjëresha ngrihet njerëzit shpesh janë veçanërisht të veçantë për ushqimin. Megjithëse disa kanë oreks të mirë, mund të ketë një zgjedhje të pagabueshme për atë që vendosin dhe mbi trupat e tyre. Vendasit ashendentë virgjëreshë kanë prirjen të shqetësohen shumë, veçanërisht kur përballen me situata të reja. Ata vërejnë detajet më të vogla që të tjerët nuk i marrin parasysh. Shumë njerëz me këtë pozitë kanë një tendencë për të tërhequr (ose tërhequr nga) njerëzit që k të bëjnë gjërat të ndodhin dhe të krijojnë një trazim. Më shumë për Leo Rising. Njerëzit e famshëm me Leo Ascendants përfshijnë George Bush Jr, Robert Downey Jr Lexoni horoskopin tuaj të plotë javor të Shigjetarit. Bricjapi Të jesh Bricjap do të thotë që nuk të pëlqen të marrësh periudha pushimi. Por me eklipsein hënor një sektor të përafërt të kartës suaj, ju do të ndiheni të kulluar. Bëni të lehtë këtë javë dhe përpiquni të praktikoni vetë-kujdes Lexoni horoskopin tuaj të plotë javor të Peshqve. Kur isha më i ri, xhaxhai im më dhuroi një tas të këngës tibetiane. Në fillim, nuk kisha ide se çfarë ishte. (Mendova se ishte një llaç dhe pestë!) Por shpejt zbulova se vetëm me një lëvizje të lehtë të duarve të mia, mund të bëja tonin më qetësues, dridhës, falë shtatë metaleve të përdorura për krijimin e tasit. Dhe me të njëjtin lëvizje të lehtë, unë mund të ulesha në tingull dhe të ndieja se i gjithë stresi im shkrihej me dridhjet e tij përmbushëse. . Lexoni horoskopin tuaj të plotë javor të Bricjapit. Ujori

dorges (këmbanat) dhe këmbanat e tjera të vogla në gjendja shpirtërore, tensioni dhe mirëqenia. Nga 62 pjesëmarrës, secili prej tyre përfitoi nga një orë meditim me instrumentet. Të gjithë ata ndiheshin Njerëzit e famshëm me Pasardhësit e Virgjëreshës përfshijnë Madonna, Kurt Cobain, Tiger Woods dhe Warren Beatty. Peshorja Ashendente Të gjithë duket se i pëlqejnë vendasit e Peshores Ashendente. Ata thjesht vijnë si të këndshëm, të këndshëm dhe të drejtë. Shikoni pak më afër jetës së tyre dhe këta njerëz të mirë mund të kenë pasur mjaft probleme në marrëdhëniet e tyre. Disa prej tyre kanë pasur një varg marrëdhëniesh dhe mund të jetë e vështirë të imagjinohet pse! Këta vendas tërheqin të tjerët tek ata pa mundim. Përveç kësaj, ata thjesht nuk dinë çfarë të bëjnë me veten e tyre pa ndon dukshëm më pak të depresionuar, të lodhur, të zemëruar dhe të tensionuar sesa para meditimit. Në fakt, pjesëmarrësit që hynë në studim të verbër - do të thotë se nuk e dinin se çfarë ishin banjot e shëndosha - patën rezultate edhe më të fuqishme se ata që dinin për këtë tashmë. Historia e Shërimit të Tingullit Banjot e zërit mund të duken si një modë relativisht e re, por ato në të vërtetë janë përdorur si një metodë shërimi për shekuj me radhë. Që nga fillimi i historisë së regjistruar, secila kulturë ka pasur tingullin e saj të shenjtë - qoftë një daulle, një gong, një didgeridoo, një tas për të kënduar, apo diçka tjetër. Por Dzelzkalns thotë se origjina e larjes së zërit pasi e dimë që nga filozofi grek, Pitagora. Llojet e ndryshme të terapisë zanore dhe pse funksionon Kur dëgjojmë tinguj, si një zhurmë e madhe e zgjatur e një gongu, ne mund të ndiejmë dridhjet - si të jesh në një koncert dhe të ndjesh pulsin e basit në trupin tënd. Ajo që ndodh është që ato dridhje bashkohen me dridhjet e trupave tanë, gjë që më pas na ndihmon të na rikthejmë në qendër. Vendasit në rritje të Peshores zakonisht tërhiqen nga partnerë aktivë, kompetentë. Marrëdhëniet e tyre shpesh karakterizohen nga grindje ose konkurrencë derisa të mësojnë të heqin imazhin e tyre të ëmbël herë pas here dhe të ndalojnë të fajësojnë partnerët e tyre për gjithçka që shkon keq. Më shumë mbi Rritjen e Peshores. Britney Spears dhe Anne Heche janë shembuj të famshëm të Ashendentit te Peshorja. Gjithashtu, Freddie Prinze Jr ka një Ashendent Libra me Plutonin në rritje. Akrepi Ashendent Akrepi Njerëzit Ashendentë kanë shumë prani. Ka diçka rreth tyre që i thotë botës se ata nuk duhet të shtyhen përreth. Mënyra e tyre urdhëron respekt, dhe në disa raste, frikë. Njerëzit në rritje të Akrepit mund të jenë të qetë ose me zë të lartë, por ata gjithmonë d "Secili prej nesh ka frekuencën e tij të shëndetshme, por kur frekuenca jonë ndryshon, ajo pjesë e trupit tonë dridhet jashtë harmonisë," tha Dzelzkalns. "Si rezultat, shqetësimi ose sëmundja fillon." Larja me zë i sjell trupat tanë përsëri në një rreshtim. Valët e zërit nga secili instrument i luajt "Ai po punonte me pacientët e tij duke përdorur zë dhe zbuloi se kishte diçka që ndodhte më shumë sesa shërimi fizik dhe relaksimi në trup," tha ajo. "Pacientët e tij në të vërtetë po ndjenin që tërë gjendja e tyre e mirëqenies u zhvendos fizikisht, emocionalisht, mendërisht dhe shpi